Mobil 1 Sentetik Atf Otomatik Şanzıman Yağı 1 L

-3%

Mobil 1 Sentetik Atf Otomatik Şanzıman Yağı 1 L

155.00 

Mobil 1 Synthetic ATF, günümüzün binek araçlarının en zorlu şartlarını karşılamak için tasarlanmış, çeşitli taşıtlarda kullanılabilen sentetik yağdır.

Kategoriler:

Açıklama

Özellikleri ve Faydaları

Mobil 1 Synthetic ATF, geleneksel ATF ürünlerden daha iyi performans gösterir ve yağ bozulmasına ve birikintilere karşı üstün direnç göstermeye yardımcı olur. Mobil 1 Synthetic ATF’nin yapısından gelen yüksek viskozite indeksi ve kararlılığı, -51 °C’ye kadar düşük ortam sıcaklıklarında bile üstün koruma sağlarken aynı zamanda yüksek çalışma sıcaklıklarında ısıl bozunmaya karşı koruma sağlamaya yardım eder. Ayrıca, genel şanzıman dayanıklılığını ve temizliğini iyileştirir. Önemli özellikleri ve potansiyel faydaları aşağıdakilerdir:

 

Özellikleri Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Gelişmiş, uzun süreli sürtünme özellikleri. Şanzıman verimliliğini, rahat vites değişimi performansını ve yakıt ekonomisini iyileştirmeye ve uzatmaya yardım eder.
Olağanüstü ısıl ve oksidasyon kararlılığı. En zorlu sürüş koşullarında dahi olağanüstü performans sağlamaya yardım etmek için şanzımanları temiz tutar
Olağanüstü yağ filmi mukavemeti ve aşınma önleyici özellikler. Uzun şanzıman ömrüne yardım eden önemli oranda aşınma azalması
Düşük sıcaklıklarda mükemmel akıcılık –51 °C’ye kadar düşük ortam sıcaklıklarında zamanında ve güvenilir yağlama sağlamaya yardım eder.
Olağanüstü kesme dayanımı En zorlu ağır hizmet ve yüksek sıcaklıktaki çalışma koşulları altında dahi viskozite koruması
Mineral ATF yağlarıyla ve tüm standart conta malzemeleriyle uyumludur Acil durum yağ eklemelerinde daha az sıkıntı ve mükemmel kaçak kontrolü

 

Kullanım Yerleri

• Mobil 1 Synthetic ATF, modern yüksek performanslı otomobiller, SUV’lar, SUT’ler, kamyonetler ve diğer hafif kamyonlar gibi bir çok araç tipinde kullanım için önerilen bir formüldür. Bu yağ, Mercon LV onaylı yağ istenen uygulamalarda kullanım için onaylı değildir.

•  Dexron, Ford Mercon ve Mercon V performans seviyeleri gerektiren uygulamalar için Imperial Oil tarafından tavsiye edilir.

 

Şartnameler ve Onaylar

Bu ürün aşağıdaki şartnameleri gerektiren uygulamalarda kullanım için tavsiye edilmektedir:
Allison C-4
FORD MERCON
GM DEXRON III H
GM DEXRON IIE
GM DEXRON II D
GM DEXRON II
GM DEXRON
VOLVO 97340
GM DEXRON IIIG

 

Bu ürün serisi, aşağıdaki şartnameleri karşılar veya geçer:
FORD MERCON V
JASO 1-A

 

Özellikler ve Şartnameler

Özellik
Sınıf MERCON V
Renk, ASTM D1500 Kırmızı
Brookfield Viskozite @ -40 °C, mPa•s, ASTM D2983 10040
Yoğunluk, @15,6 °C, g/ml, ASTM D4052 0,846
Parlama noktası, Cleveland Açık Kap, oC, ASTM D92 220
Kinematik Viskozite @ 100 oC, mm2/s, ASTM D445 7,4
Kinematik Viskozite @ 40 oC, mm2/s, ASTM D445 36,3
Akma Noktası, °C, ASTM D97 -51
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270 176
has been added to your cart:
Çıkış yapmak
Call Now ButtonHEMEN ARA